אודות הישיבה

ישיבת זיו-אור בנתניה מיסודה של ישיבת נהורא במבוא חורון

אודות הישיבה

לפני כ 22 שנה פתח ראש המוסדות וראש הישיבה הרב אברהם יצחק גרינבוים את ישיבת נהורא שכבר לפני שנים חרתה על דיגלה לשלב לימודי תורה ברמה גבוהה עם דרך ארץ מתוך מטרה להכשיר את אותם תלמידים שאינם מתאימים או אינם רוצים ללכת לישיבות קדושות ולהכשיר עבורם מקום תורה המשלב יחדיו תורה ברמה גבוהה עם לימודי חול והקניית לימודי בגרות ברמה גבוהה ולנסות ולהגיע בכל תחום להשגים הגבוהים ביותר.

הרב אברהם יצחק גרינבוים קנה לעצמו שם של מחנך ואישיות תורנית מהמיוחדות והנדירות שישנם מתוקף היותו בעל גישה חינוכית מיוחדת ולבבית לכל תלמיד ותלמיד ,הבנה בצרכי הדור והגיל ,ואומנות הדיבור והשיח עם תלמידיו.

מבין הישיבות התיכוניות הקימות כיום בארץ ישראל ישיבת נהורא מהווה מגדלור כישיבה מיוחדת  המגדלת תלמידים לתורה ותעודה ובוגריה מפארים את עולם התורה והעשייה כאחד.

בשנת תשע"ז קיבלה ישיבת נהורא בראשותו של ראש הישיבה הרב אברהם יצחק גרינבוים שליט"א פניות רבות על הצורך בלהקים מסגרת התואמת את ערכיה ודרכה של ישיבת נהורא לכל בני המרכז אשר אינם חפצים בלימודי קודש יום שלם וכן אינם חפצים בפנימיה ורוצים לשלב לימודי קודש ולימודי בגרות כאחד.

לאור פניות חוזרות ונשנות גייס הרב גרינבוים את הרב אברהם מייזליש שליט"א להקים שלוחה לישיבת נהורא בעיר נתניה ונקראה בשם: "זיו אור" .

הרב מייזליש נפגש עם רבני וקברניטי העיר במטרה לרותמם למשימה כבירה זו ואכן בעמל רב הפך חזונו לממשי

ישיבת נהורא בחרה לשלוח את הרב נועם גרינבוים שליט"א שכיהן בשנים האחרונות בצוות הפדגוגי והניהולי של ישיבת נהורא מתוך הבנה וחזון שישיבת זיו אור תלך ותתנהל לאור תפיסתה החינוכית של נהורא וכן ברוחו של מיסדה הרב אברהם יצחק גרינבוים שליט"א.

ישיבת זיו אור אכן נפתחה באותה שנה עם צוות מוביל של אנשי חינוך מהשורה הראשונה בהכוונתו של הרב אברהם מייזליש שליט"א ששיטתו היא גישה חיובית והבנה והכלה של כל תלמיד. הרב מייזליש ממשיך בליווי הדוק של תלמידי הישיבה הן בשיחות והן בפגישות אישיות ומכהן בראש וועדת הקבלה לישיבת זיו אור נתניה.   

ישיבת זיו אור והצוות הינם בעלי וותק ונסיון רב שנים בתחומי ההוראה השונים, וכן מיומנים בבניית תלמידים ובהכוונתם בגילאים אלו מתוך אמונה ושליחות לתת מענה לכל תלמיד הבא בשערי הישיבה .

מתוקף היות הישיבה באזור נתניה ישנו צורך אמיתי וחשוב לתת מענה הולם לכל עולי צרפת המחפשים ברובם במסגרת היודעת לשלב לימודי קודש וחול כנהוג בצרפת וכן בצוות היודע  לטפל ולהקל מעליהם את משא הקליטה בארץ ואשר על כן גייסה הישיבה צוות חינוכי שאף ידע לתת מענה לעולי צרפת ומשפחותיהם המתדפקים בשערי הישיבה . 

הר"מים , מחנכי הכיתות, משקיעים מזמנם ביצירת קשר אישי עם הבנים. בשיחות אישיות, בקשר טלפוני ובהקשבה לצרכי התלמידים ורחשי ליבם. הקשר שנוצר בין הר"מים לתלמידים הוא מיוחד וקרוב מאוד ונמשך אף מעבר לשעות הפורמאליות !

צוות מורים מקצועיים נבחרו בקפידה ונמצאים בקשר רציף עם התלמידים ודואגים להצלחתם בדרך לרכישת תעודת בגרות מלאה ובהצטינות רבה !

הישיבה נמצאת תחת פיקוחו המתמיד של מיסדה הרב אברהם יצחק גרינבוים שליטא המלווה ומתווה את דרכה החינוכית והערכית כל העת ועומד מקרוב על התפתחות הישיבה והתקדמות התלמידים .

אנו תפילה שיעזרנו הקב"ה לעשות מלאכתנו נאמנה להמשיך ולגדל דורות של תלמידים בני תורה ובעלי יראת שמיים שיפארו את עולם התורה והעשייה בארץ ישראל ויקדשו שם שמיים בדרכם .

דבר ראש הישיבה - הרב נעם גרינבוים

ישיבת זיו אור נתניה חרתה על דיגלה להעניק לכל תלמיד הבא בשעריה את מירב הכלים לבנית קומתו הרוחנית, הצלחתו המקצועית ופיתוח אישיותו באופן המירבי .

ידועה אמרת חז"ל במסכת ברכות דף נח עמ' ב :" כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות" ומשום כך בראש מעיננו לתת לכל תלמיד מבני הישיבה את היחס האישי הראוי לו ביותר .

תפיסת עולם זו נבנתה מתוך  עשרות שנות נסיון של עשיה וחינוך של אבי מורי ראש המוסדות הרב אברהם יצחק גרינבוים שליט"א אשר הנחיל והתווה דרך זו מתוך תפיסה והבנה כי רק כך ניתן לגדל ולפתח דור תלמידים יראי שמים ועובדי ה' באמת.

אני מאמין כי כל תלמיד הינו יהלום יחיד ומיוחד באופיו הליכותיו והנהגותיו ולצורך מלאכת החינוך נדרשים אנשי חינוך מנוסים ורגישים היודעים להבריק ולצחצח באומנות מבלי לפגוע ולהרוס את אישיותו המיוחדת של היהלום/התלמיד .

צוות הרמים/מחנכים נבחר בקפידה ומורכב מרבנים תלמידי חכמים אנשי חינוך דגולים ולצידם עומדים  מורים מקצועים מצטיינים בתחומם.

כל אלו חדורים בהרגשת שליחות לבנות את אישיותו של הנער בתורה ויראת שמיים ולהכשירו להצלחה בעולם המעשה כאחד .

אנו בישיבת זיו אור נתניה רואים את תפקידנו ואחריותנו על התלמיד גם בשעות הפנאי וההפוגה בהם התלמיד איננו בין כתלי הישיבה ונדרשים אנו למלא את סלו בחומרים למחשבה שיעזרו לו בעת עומדו בפני כל פיתוי ונסיון . לצורך כך יחדנו צוות אברכים יראי ה' אשר ממלאים את אוצרם של התלמידים בקווי חשיבה ובלווי ריגשי ושומרים עמם על קשר אישי ורציף בשעות פנאי אלו .

מערכת זו נבנתה בעמל וביזע רב במטרה לסלול לכל תלמיד את הדרך המיוחדת לו במסילה העולה בית א-ל!

תפילתינו שנצליח להגשים חלומו של כל תלמיד ולהפיק את המירב הגלום באוצרו ובתקווה ותפילה שיאיר את העולם כולו באוצרו המיוחד לו !   

טלפון: 076-5393640

מייל: [email protected]

כתובת: בר אילן 14, נתניה